برای سفر خود نیاز به راهنمایی دارید

با کارشناسان ما مشورت کنید

آداب و رسوم مردم ترکیه

آداب و رسوم مردم ترکیه

مانند خیلی از کشورهای دیگر ترکیه دارای آداب و رسوم متفاوتی می باشد. شاید جالب باشد که بگوییم به راستی این کشور برای اروپایی و آسیایی شدن هنوز تصمیم نگرفته است؛ چرا که به خوبی تقابل سنت و مدرنیته را احساس می کنید. از فرهنگ غربی لباس جین، آپارتمان های لوکس، رستوران های مدرن و مراکز خرید که خانه دوم برندهای معروف دنیا می باشد و از فرهنگ شرق معماری سنتی و اسلامی، مناره های مسجد، بازار دست فروشان محلی، استفاده از فرش به عنوان نماد ایرانی و شرقی در منازل؛ همه و همه بیانگر این هست که پا به کشوری گذاشته اید که پل ارتباطی آسیا و اروپاست.

شاید جالب باشد که بدانید مردم ترکیه خوردن غذا و نوشیدنی را بسیار دوست دارند چرا که خوردن غذا بخصوص با دوستان و خانواده را زمانی برای استراحت خود درنظر می گیرند.

اگر به دیدن مردم ترکیه می روید بسیار پسندیده است که با خود شیرینی به همراه داشته باشید. عموما مردم ترکیه با باقلوای ترکی از مهمانان خود پذیرایی میکند.

بعد از غذا معمولا چایی و قهوه به همراه شیرینی می خوردند بهتره قهوه و چای خود را تا ته فنجان نخورید

اگر یکی از دوستان ترکیه ای شما را به رستوران دعوت کردن معمولا رسم و سنت شان بر این است که میزبان پول غذا را پرداخت می کند و این را نشانه احترام به میهمان خود تلقی می کنند.