برای سفر خود نیاز به راهنمایی دارید

با کارشناسان ما مشورت کنید

مردم ترکیه خونگرم و مهمان نواز!

مردم ترکیه خونگرم و مهمان نواز!

بعد از سلام و احوال پرسی شروع به پرسیدن سوالات بیشمار در مورد شما و کشورتان می کنند البته برای صحبت مطمئن باشید به خوردن یک فنجان چای یا قهوه ترک دعوت می شوید. این سوالات صرفا به خاطر کنجکاوی ذاتی شان هست نه برای آزار دیگران. میخواهند این گونه به گردشگران میزان محبت و اشتیاق شان بفهمانند. مردم ترکیه بچه ها و کودکان را بسیار دوست دارند.

مردم ترکیه برای "بله گفتن" به همراه تکان دادن سر به بالا و پایین از کلمه " evet" استفاده میکنند و یا برای "نه گفتن" با تکان دادن سر به سمت عقب از کلمه "hayir". استفاده از زبان بدنی در ترکیه بسیار رایج است. این مردم گاها به جای صحبت کردن از اشاره کردن با سر به شما قصد فهماندن موضوعی را دارند. مثلا وقتی وارد رستوران میشوید پیش خدمت با تکان دادن سر خود به سمت پایین قصد دارد به شما بفهماند که او را دنبال کنید تا میز مناسب را نشان دهد.

مردم ترکیه عموما برای سلام و خدا حافظی از تکان دادن دست استفاده می کنند. برای ادای سلام عموما واژه 'Asalamu alaykum' را می شنوید یا برای پرسیدن حال شما از عبارت" Nasilsiniz " یا " ناسول سونوز " استفاده می کنند.

بوسیدن دست بزرگتر ها در ترکیه بسیار با ارزش شمرده میشود. معمولا مهمانان و جوانان در بدو ورود به منازل برای مهمانی در ابتدا به سراغ بزرگترها می روند وبه آنها ادای احترام میکنند.