برای سفر خود نیاز به راهنمایی دارید

با کارشناسان ما مشورت کنید

غذاهای خوشمزه استانبولی را از دست ندهید!

غذاهای خوشمزه استانبولی را از دست ندهید!

اگر از دیدن غذاهای متنوع لذت می‌برید، ممکن است استانبول را شبیه معدن طلا ببینید.

کباب بخصوص "دونرکباب " از غذای اصلی و مجلسی ترکیه می باشد در هر منطقه کباب یه سبک خود طبخ میشود. کوفته ترکی "Kofte" ، پیلاو "pilav" ، نان بسیار خوشمزه سیمیت Simit، کوکورچ kokorec و انواع ماهی های کبابی دانست.

سیمیت (Simit):مقاومت در مقابل عطر این پدیده حتی برای کسانی که اهل استانبول‌اند نیز یکی از سخت‌ترین کارهاست، نان حلقوی کنجد دار در شهد خوابانده شده. درواقع سیمیت پاسخ دندان‌شکن ترک‌ها به نان قندی آمریکایی‌ها محسوب می‌شود. سیمیت یکی از بهترین گزینه‌ها برای نوش جان کردن صبحانه در حال حرکت است.

له معجون:لاه‌ماجون همان پیتزا ترکی خودمان است، پیتزایی که در تهیه‌ی آن فقط از گوشت قیمه شده، پیاز، و فلفل قرمز استفاده می‌شود، برای بهبود عطر و طعم آن معمولاً کمی جعفری و آب‌لیمو هم به آن اضافه می‌کنند. لاه‌ماجون را حتماً همراه یک لیوان دوغ سرد بخورید تا لذت آن دو برابر شود. محله‌های مختلف استانبول لاه‌ماجون های خاص خود رادارند، بدون استرس هریک را که دوست داشتید انتخاب کنید.

Dürüm یکی دیگر از غذاهای پرطرفدار خیابانی است. احتمال رویارویی با Dürüm در گوشه‌ای از خیابان، با این احتمال در یک رستوران لوکس برابر است، به همین دلیل Dürüm به دموکراتیک‌ترین غذای ترکی معروف است. Dürüm درواقع ساندویچ لقمه ایست که با مرغ یا بیف، پنیر و یا سبزیجات پُر می‌شود. اگر هوس خوردن Dürüm به سرتان زد، سری به Bambi یا Kizilkayalar در میدان تکسیم بزنید.

تانتونی را می‌توان یکی از هم‌خانواده‌های Dürüm محسوب کرد. ترکیب بیف، گوجه، فلفل، و مقادیر زیادی ادویه که در نازک‌ترین نان ذرت قابل‌ تصور پیچیده شده‌اند. معمولاً دو نوع تانتونی عرضه می‌شود، تند و معمولی. البته اهالی مرسین (شهر زادگاه تانتوننی) معتقدند تنها تانتونی های واقعی آن‌هایی هستند که لب‌ها و زبانتان را بسوزانند. یکی از بهترین نقاط برای خوردن تانتونی اصل Emine Ana Sofrası در خیابان بیلورکو میدان تکسیم است.

سیب‌زمینی شکم پر (Kumpir)

اورتاکوی شناخته‌شده‌ترین مکان برای خوردن کُمپیر یا همان سیب‌زمینی شکم پر پخته‌شده‌ی خودمان است. به‌ محض رسیدن به راسته‌ی فروشندگان کمپیر، هریک سعی می‌کنند شما را به سمت خود بکشند، در انتخاب کاملاً راحت باشید. مواد رنگارنگ تشکیل‌دهنده کمپیر، مانند پنیر کاشار، سوسیس، غلات، سالاد مایونز، نخود و لوبیا، و چندین و چند خوراکی دیگر، ترکیب‌ها و طعم‌های مختلفی را در مقابلتان قرار می‌دهد.